Zarejestruj / Zaloguj
Labioplastyka - korekta warg sromowych dla większego komfortu psychicznego i fizycznego

labioplastytka

Rosnąca świadomość kobiet o możliwości poprawy wyglądu zewnętrznych narządów płciowych, jak i ich funkcjonalności sprawia, iż coraz częściej chcą one zadbać o intymną sferę swojego ciała. Pozbywając się równocześnie niepotrzebnych kompleksów i wstydu przed partnerem. Przerost warg sromowych wpływa na zmianę wyglądu narządu płciowego zewnętrznego kobiety.Ponadto, prowadzi on do dyspareunii utrudniającej współżycie (prościej ujmując, do bólu podczas stosunku płciowego). W przypadku dużego przerostu warg sromowych kobiety odczuwają znaczny dyskomfort podczas wykonywania codziennych czynności takich jak chodzenie, czy siedzenie. Na skutek za dużej ilości skóry często dochodzi do powstawania nieprzyjemnych otarć w kroczu.
Niestety problem przerostu warg nie dotyczy tylko w pełni dojrzałych kobiet, ujawnia się on również u bardzo młodych dziewcząt. Ból i niewygoda przy noszeniu obcisłych ubrań oraz podczas uprawiania sportów sprawiają, że nastolatki zgłaszają się do lekarzy po pomoc. Nie tylko pobudki estetyczne liczą się dla nich, ale również i zdrowotne. Permanentne ocieranie się skóry w kroczu może doprowadzić do jego infekcji oraz innych schorzeń.

 

Labioplastyka (klinowa recesja warg sromowych metodą na zmniejszenie warg sromowych) - ogólna charakterystyka zabiegu
Przed zabiegiem chirurg ginekolog ocenia stan pacjentki, musi on zbadać wielkość przerostu warg. Decyzję o przyszłym wyglądzie operowanego narządu lekarz ustala z pacjentką, prezentując jej zazwyczaj na komputerze możliwe rozwiązania. Pacjentka podpisuje protokół wyrażając zgodę na zabieg (taka procedura obowiązuje przy każdym zabiegu chirurgicznym. W przypadku pacjentów nieletnich, dokument podpisywany jest przez ich prawnych opiekunów).
Istnieje wiele metod korekcji warg sromowych, każdy lekarz ma opracowaną swoją indywidualną technikę. Jednak za najbardziej powszechną i znaną można uznać „klinową recesję warg sromowych”. Cała operacja trwa od 1 - 2 godzin. Metoda ta polega na klinowym wycięciu fragmentów warg sromowych, dostosowując je do prawidłowej wielkości. Chirurg redukuje obwód mniejszych warg sromowych. Technika operacji musi być dokładnie opracowana, ponieważ raz wycięty kawałek skóry nie odrośnie. Prezentowany sposób operacji może być również stosowany przy rekonstrukcji defektów na brzegach warg sromowych.

 

Labioplastyka - rekonwalescencja
Kobiety, które przeszły zabieg korekty lub rekonstrukcji warg sromowych wymagają szczególnie troskliwej opieki zarówno lekarza ginekologa, jak i seksuologa. Zwłaszcza, jeśli zabieg jest przeprowadzany u bardzo młodych pacjentek.

 

Labioplastyka - efekt zabiegu
Powyżej opisana metoda gwarantuje naturalny, estetyczny wygląd zewnętrznego narządu płciowego. Metoda klinowej recesji gwarantuje zachowanie ciągłości skóry oraz pozostawia nienaruszoną tkankę skóry warg sromowych poza obszarem operowanym.
Po operacji kobiety mogą odczuwać średni dyskomfort objawiający się lekkim bólem przy chodzeniu, który całkowicie zaniknie po 1 - 2 tygodniach. Do pracy, czy szkoły pacjentki mogą powrócić po 3 – 5 dniach. Nacięcia wykonane podczas operacji są całkowicie niewidoczne i trudno poznać, że narząd był kiedykolwiek operowany (oczywiście za wyjątkiem oka specjalisty w dziedzinie ginekologii).

 

Labioplastyka - ryzyko związane z operacją
Korekta warg sromowych wykonana przez specjalistę jest obarczona stosunkowo niewielkim ryzykiem. Przy korekcie warg może pojawić się: krwawienie, blizny, asymetryczny efekt lub infekcja. Niemniej jednak wybierając dobrego chirurga niwelujemy powyżej wymienione skutki uboczne do minimum.

 

Labioplastyka - orientacyjny koszt zabiegu
koszt zabiegu labioplastyki waha się w granicach od 1 000 - 3 500 PLN

(Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”)
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (30)

awatar
~zaradna napisała:
2017-09-01 21:06:24
Wg mnie największy komfort to jednak psychiczny jest. sama miałam problem z tym ale na szczęście zgłosiłam się do kliniki Efecta w Częstochowie, gdzie udało się z tym skutecznie uporać. Wiadomo, że nie jest to przyjemne ale dla takiego efektu naprawdę warto. Nie ma brzydkich blizn, o wiele młodziej i świeżej się czuję od tamtej pory. Partner mówi, że dla niego to nie było niezbędne ale zauważył że ja jestem bardziej pewna siebie i przełożyło się to na łóżkowe sprawy ;) i dokładnie tak jest :)

awatar
~kasiaM napisał:
2015-07-27 10:03:32
w artykule nie ma dokładnej informacji o rekonwalescencji, ja po 4 tygodniach wróciłam do biegania, ale stopniowo. na współżycie zdecydowałam się po 7 tygodniach od zabiegu. do tego czasu trzeba pamiętać o dokładnej higienie operowanego miejsca, podmywaniu po skorzystaniu z toalety, noszeniu wkładek etc. Tak czy inaczej nie jest to zbyt uciążliwe po dobrze przeprowadzonym zabiegu. Wszystko zagoiło się bez komplikacji, a i estetyczny wygląd nie pozostaje bez znaczenia. ostatecznie - jestem zadowolona, że się przełamałam :)

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie