Zarejestruj / Zaloguj
Worki pod oczami - chirurgiczne metody ich usuwania

worki pod oczami

Worki pod oczami są problemem większości społeczeństwa. Wiele osób w wieku od 25 – 35 zaczyna już obserwować opuchliznę pod oczami, która z biegiem lat postępuje. W rezultacie tego procesu tworzą się nieestetyczne worki, których nie można samemu się pozbyć. Te osoby, które doświadczają opisywanego powyżej problemu, wiedzą, iż nawet najdroższe kremy nie są skuteczne w walce przeciw nim.Dzieje się tak, ponieważ worki pod oczami to nie problem skóry, a jej struktury. Do końca nie wiadomo, co jest powodem powstawania „zmęczonych oczu”, ale odkryto, iż ta trudna do usunięcia opuchlizna, powstaje na skutek „wypchnięcia tłuszczu”, który normalnie powinien znajdować się wokół gałki ocznej. Lekarze przypuszczają, że to wypchnięcie tłuszczu następuje, w wyniku samoistnej prewencji organizmu przed kontaktem gałki ocznej z kością. Dzieje się tak, gdyż na skutek upływu lat struktury skóry ulegają znacznemu osłabieniu. Obszar skóry wokół oczu zaczyna opadać i tracić tym samym dawne pełne kształty. Obrazowo ujmując oko boi się, że wrażliwa gałka zostanie narażona na kontakt z kością, wokół oczodołu i zaczyna uruchamiać proces samoobrony, który skutkuje powstaniem poduszek tłuszczowych. Na początku ich tworzenia są one pełne i znajdują się zaraz pod oczami, natomiast z biegiem lat, na skutek osłabienia struktur kolagenu, zaczynają opadać i zwisać, jak prawdziwe worki. Kolejnym problemem estetycznym towarzyszącym opuchniętym dolnym powiekom są cienie pod oczami.


Worki pod oczami – tradycyjna metoda ich usuwania
Worki pod oczami usuwane są tradycyjnie podczas operacji plastycznej nazywanej blepharoplastyką. Podczas, której chirurg wykonuje nacięcie na dolnej powiece, zaraz pod linią rzęs i odkrywa leżący pod skórą tłuszcz. Następnie usuwa tłuszcz oraz nadmiar skóry z powieki dolnej. Pomimo tego, że zabieg przynosi trwałe efekty i zazwyczaj kończy się powodzeniem to istnieje pewne ryzyko komplikacji. Po pierwsze, nacięcie wykonywane na powiece osłabia powiekę oka oraz jej mięśnie, które podtrzymują ją przed opadaniem. W rezultacie powieki zaczynają trochę opadać i wygląd twarzy zmienia się, gdyż spojrzenie staje się smutne. Po drugie, powyżej opisane opadanie powiek ma szkodliwe skutki dla gałki ocznej, która może zostać zbyt odsłonięta. W rezultacie takiego działania można doprowadzić do zespołu suchego oka.

Worki pod oczami – nowoczesne metody ich usuwania

Obecnie w celu uniknięcia powyżej opisanych skutków ubocznych lekarze unowocześnili technikę zabiegu o wykonywanie nacięć we wnętrzu powieki. Tego typu technika nie narusza mięśni powieki i w ten sposób ryzyko opadania powieki jest w dużej części wyeliminowane.

Orientacyjny koszt zabiegu: 2.500-3.500 PLN.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (1)

awatar
maarynkaa napisała:
2012-06-03 21:27:40
Bardzo ciekawy artykuł.Wreszcie dowiedziałam się skąd mam te wstrętne wory pod oczmi.Walczę z nimi,ale efekt jest mizerny.Dziewczyny,może znacie sposób na pozbycie się worków,bez użycia skalpela?

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Konkurs

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie