Zarejestruj / Zaloguj
Kolagen w stopy i można nosić wysokie obcasy

kolagen stopy

Niestety komfort i moda nie zawsze idą w parze. Wysokie obcasy to atrybut eleganckiej kobiety. Większość z „przedstawiciele płci pięknej” ma w szafie kilka par pięknych, smukłych ponadczasowych szpilek, które zakłada jedynie na specjalne okazje. Jednak praca, niektórych pań wymaga pięknego wyglądu codziennie, co może wiązać się z bardzo częstym noszeniem wysokich obcasów.


Czasami „wystrzałowy wygląd” na całonocną imprezę kojarzy się większości kobiet z bólem stóp, gdyż taniec na wysokich obcasach może doprowadzić do odczuwania ogromnego, wręcz paraliżującego dyskomfortu. Objawia się on bólem śródstopia oraz nadwerężeniem łydek. Czy można nosić obcasy bez bólu?

Okazuje się, że medycyna estetyczna znalazła odpowiedź na powyższe pytanie. Prosta procedura polegająca na iniekcji kolagenu w poduszkę może rozwiązać problem boleści stóp poprzez iniekcji kolagenu w ich podbicie. Efekty zabiegu w postaci braku odczuwania bólu podczas noszenia wysokich obcasów (kolagen chroni stopę, jest swoistego rodzaju amortyzatorem) utrzymują się od 2-3 miesięcy. W miarę potrzeb procedurę można powtórzyć. Kolagen naturalnie wchłania się w skórę i nie trzeba go usuwać, Ponadto, pośrednim działaniem iniekcji kolagenu jest regeneracja skóry stóp. Zastrzyk niweluje takie problemy jak: obdrapane, popękane pięty i brzydką skórę na podbiciu śródstopia.

Procedura jest uważana za nieinwazyjną, aczkolwiek podczas samej iniekcji odczuwalny jest ból, który można scharakteryzować jako uczucie rozpychania. Później przez okres dwóch dni może być odczuwalny ból, który minie.

Dzięki procedurze można nosić nawet bardzo wysokie obcasy nie odczuwając najmniejszego bólu.

Zabieg jest praktykowany w Wielkiej Brytanii i w przeliczeni na polską walutę kosztuje ok. 1.000 zł za obie stopy.
 
Komentarze (5)

awatar
~koberek napisał:
2012-08-30 13:31:05
No to jak nogi bolą po całodziennym chodzeniu w budach na obcasie, to trzeba powiedzieć swojemu facetowi że rozmasował stópki, bądź też założyć jakieś klapeczki na obcasie. Ale masaż stóp się zawsze przyda, a chyba nie znajdzie się taki który by odmówił, i raczej z przyjemnością się do tego zabierze. A jak nie to trzeba znaleźć faceta który to lubi :)

awatar
iluzja napisała:
2010-03-06 15:30:51
Która z nas kobiet nie zna tego problemu... :) Świetne rozwiązanie, prawdziwa ulga dla udręczonych i zmęczonych wysokimi szpilkami stóp. W miarę możliwości warto się nad tym zabiegiem zastanowić, szkoda tylko, że utrzymuje się tak krótko...

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Konkurs

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie