Zarejestruj / Zaloguj
Henna brwi - zmienić wygląd twarzy

henna brwi

Niewątpliwie brwi nadają całej twarzy bardzo dużo uroku i piękna. Zadbane brwi są obecnie atutem każdej kobiety. Jednak nie wszystkie kobiety obdarzone są przez naturę ładnie zarysowanymi brwiami. Dosyć powszechnym zabiegiem, wykonywanym w gabinetach kosmetycznych jest henna.Henna brwi jest to prosta nieinwazyjna procedura, która może korzystnie wpłynąć na wygląd całej twarzy. Na zabieg najczęściej zgłaszają się kobiety, które mają zbyt jasne brwi.

 

 

 

Procedura rozpoczyna się testem, czy kosmetyk nie uczula osoby poddawanej zabiegowi. W tym celu rozrabiana jest niewielka ilość henny i malowana jest mała kropka za uchem. Jeśli po 24 godzinach na skórze nie pojawią się krostki, to można pomalować brwi (opisany powyżej test z reguły nie jest przeprowadzany, gdyż stosowane w salonach kosmetyki są sprawdzone i bezpieczne).

Przed nałożeniem henny wprawna ręka specjalistki odpowiednio depiluje brwi i nadaje im prawidłowy kształt. Henna ma postać proszku, który mieszany jest z wodą utlenioną, do czasu kiedy uzyska jednolitą konsystencję przypominającą ciasto naleśnikowe. Może mieć ona również postać żelu, wtedy nie wymaga przygotowania, tylko jest od razu aplikowana na skórę. Po przygotowaniu henna jest nakładana na oczyszczoną skórę za pomocą pędzelka lub drewnianego patyczka. Jest ona rozprowadzana zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków oraz kształtem brwi. Przetrzymuje się ją na skórze od 2 do 10 minut, w zależności od rezultatu jaki dana osoba chce osiągnąć. Celem uzyskania słabszego efektu hennę trzyma się krócej od 2 do 5 minut. Następnie farba zmywana jest wacikiem nasączonym letnią wodą.

Hennę można wykonać w trzech kolorach: czarnym, brązowym oraz grafitowym/szarym. Oczywiście wyżej wymienione barwy można również odpowiednio cieniować.

Henna utrzymuje się około 2 – 3 tygodni i zapewnia relatywnie trwałe oraz subtelne podkreślenie oprawy oczu.

Orientacyjny koszt zabiegu: 10 – 30 PLN.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:rozwiń listę (+)

Komentarze (7)

awatar
dajanar napisała:
2014-09-03 00:31:22
Hennę nakładam na swoje brwi samodzielnie w domu i jestem bardzo zadowolona z efektu. Wystarczy tylko lekko podkreślić brwi przed wyjściem z domu i moja twarz od razu nabiera lepszego wyrazu. Od zeszłego roku jest to niezbędny zabieg jaki wykonuję średnio co 3 tygodnie.

awatar
mk121 napisała:
2013-09-07 14:54:50
Trzeba przyznać, że henna brwi dużo daje... Używanie jej może zmienić wygląd wręcz nie do poznania - podkreślone oko i wyprofilowana brew to niezwykłe atuty kobiety:) polecam hennę na brwi:)

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2017 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie